Kurumsal


Fibercom firması 2009 yılında Erzurum’da kurulmuştur. Network çözümlerinde hızlı bir şekilde ilerleyen firmamız yaptığı nitelikli projeler ile Türkiye Genelinde en prestijli firmalar arasında yerini almıştır. Erzurum, Kars, Ardahan, Bayburt, Ağrı, Iğdır, Erzincan ve bir çok çevre illerde çeşitli kurum ve kuruluşlara Fiber Optik Kablolama, Ip Sistemler, Yangın Algılama, Kabinet, Kontrollü Geçiş Sistemleri, Bariyer Sistemleri, Data Center ve Soğutma Sistemleri konusunda destek vermektedir.

IP Kamera Sistemleri

Kurum ve Kuruşların güvenlik ihtiyaçları için oluşturulmuş tip şartnamelerin bütün sentezleri yapılarak gerekli destek için çözüm sunarız.

Network Alt Yapı ve Devreye Alma Hizmetleri

Tasarımsal yapılarda network düzeni sağlayarak kolay işletilebilir bir görüntü için profesyonel düzen sağlarız.

Mühendislik Hizmetleri

Zayıf akımda siz düşünmeyin biz sizin yerinize düşünüp en uygun en teknolojik çözümleri sunuyoruz.

Kontrollü Geçiş Sistemleri

Geçiş Kontrol Sistemleri Geçiş kontrol sistemlerindeki amaç; kişilerin belirli yerlere girişini kontrol altına almak, bu girişlerle ilgili verileri toplayıp, raporlamaktır. İstenirse kişiler için süre kısıtlaması ve kapı bazında geçiş tanımı yapılabilir. Sistem bileşenleri proximity veya mifare kart okuyucular; parmak izli okuyucular, yüz tanıma okuyucuları ile turnikeler ve geçiş kontrol yazılımıdır. Bu şekilde; kartlı, turnikeli veya parmak izli geçiş kontrol sistemi uygulaması yapılabilir. Terminaller üzerinde biriken durum bilgileri ister online olarak, istenirse de offline olarak bilgisayara aktarılabilir. Kart okuyucuların tümünde röle çektirme özelliği bulunmaktadır, bu şekilde kart okuyucular kolayca kapılara bağlanıp, kapı kilitlerini açtırabilir veya turnike, hijyen bariyeri gibi ek ürünlerle de kolaylıkla adapte edilebilir. Ateş ölçerli ( ısı termometreli ) yüz tanıma cihazımızı da personel takip veya geçiş kontrol programınız ile kullanabilir; çalışanlarınızın sağlık kontrolünü yaparken bir yandan da geçiş kontrol raporlarınızı almaya devam edebilirsiniz.

Mobil İzleme ve Takip Sistemleri

Kurulan tüm sistemlerin cepten takip edilmesi için gerekli tüm yazılımlar size ayrıcalık sağlar.

Hırsız Alarm Sistemleri

İyi bir hırsız alarm sistemi; korunmak istenen yapıyı ve çevresini korumalı, olağan dışı bir durum tespit ettiğinde alarm vererek sizi ve çevrenizi uyarmalı, eğer uzaktaysanız arama yaparak size bildirimde bulunmalı ve polis çağırmalıdır ve sistemin kullanımı kolay olmalıdır. Ayrıca kurulan hırsız alarm sistemi, iyi bir alarm izleme merkezine bağlanmalıdır.

Yangın Algılama Sistemleri

Yangın Alarm ve İhbar Sistemleri Yangın alarm ve ihbar sistemleri, olası bir yangın durumunun henüz başlangıcı sırasında algılanıp çeşitli uyarıcılar ile insanları bu durumdan haberdar etmeye yarayan sistemlerin genel adıdır. Bir yapı içerisinde kullanılması gereken tüm zayıf akım sistemlerinin belki de en önemlisi yangın alarm ve ihbar sistemleridir. Yangın alarm sistemleri temel olarak şu bileşenlerden oluşur; Ortamdaki yangın durumunu henüz başlangıç aşamasında iken algılayabilecek dedektörler (optik duman dedektörü, ısı dedektörü, kombine dedektör, gaz dedektörü, ışın tipi dedektör vb.) Yangın durumunun gözle görülmesi durumunda insanların el ile ihbar sistemini aktif etmesine imkân veren yangın butonları Alarm durumunda sesli ve görsel bir şekilde insanların uyarılmasını sağlayan siren ve flaşörler Yangın durumunda farklı bir sistem ile etkileşime geçmek ve bu sistemleri çalıştırmak ya da durdurmak için kullanılan I/O (giriş / çıkış) modülleri Tüm bu sistemi kontrol eden ve yöneten kontrol panelleri. Yangın Alarm sistemlerinin sağlıklı bir şekilde çalışması ve görevini yerine getirmesi direkt olarak insan hayatına etki ettiğinden, belirli standartlarda üretilmesi gerekmektedir. Bir yangın alarm sisteminin gerekli standartlarda üretildiği, sahip olduğu sertifikalardan anlaşılabilmektedir. Bu sertifikalar bağımsız kuruluşlar ve akredite laboratuvarları tarafından test edilerek verilmektedir. Ülkemiz, Avrupa Birliği tarafından belirlenmiş olan Yangın algılama ve ihbar sistemleri için hazırlanmış EN54 başlığı altındaki kalite standartlarına tabidir.

Başarı Hikayeleri

{{slide.baslik}}

Medya İçerikleri

{{slide.baslik}}

Uzundere Canlı İzle

{{slide.baslik}}

İletişim


Lalapaşa Mahallesi, Lalapaşa Mah. Somunoğlu Cd. Fibercom Ofis, 25050 Yakutiye/Erzurum

+90 442 233 22 67
+90 549 233 22 67